streda 17. apríla 2013

Termálne kúpele v Budapešti


Prečo by ste mali navštíviť termálne kúpele v Budapešti? Budapešť je jedným z najväčších a najzaujímavejších miest v strednej a východnej Európe. Medzi jeho najobľúbenejšie atrakcie sú bezpochyby jeho termálne kúpele, ktoré sú známe po celom svete. Hoci Budapešť, hlavné mesto Maďarska, ako jediný oficiálne niesol názov mesto kúpeľov spred 80 rokov, jeho jedinečné zariadenie plne uznanávali rímsky legionári už viac ako pred 2000 rokmi!

Väčšina kúpeľov boli postavené Turkami, napríklady Rudas a Király, sú stále v prevádzke po päťsto rokov. V tomto histórickom období, bolo mesto nazývané mekou reume vďaka blahodárnymi účinkami svojich termálnych vôd.
Kúpele sú tiež účinné v liečení pohybového, obehového ochorenia a dámskymi zdravotnými problémamy. Kúpele - postavené predovšetkým na okraji mesta dopĺňa termálne kúpele, ktoré sa nachádzajú hlavne v centre mesta. Boli populárne od roku 1920. Bezkonkurenčné sú aj vo svetovom meradle, denné dodávky 70 miliónov litrov vody 21 až 78 oC teplých, tryskajúce z 123 prírodných horúcich prameňov a vŕtaných studní, znamená to, že Budapešť sa môže hrdo vyhlásiť ako hlavného mesta liečenia a termálnych vôd. Termálne kúpee Széchenyi, postavený na začiatku 20. storočia a prvé liečebné kúpele v Pešti, najväčší komplex v Budapešti a Európe. Jednoducho užiť svoj čas v nádhernej, podmanivej atmosfére. Nájdete tu perfektné riešenie. Budete úplne spokojní s vybavením, ktoré mesto ponúka.

Foto: Misibacsi


Zväčšiť mapu

Maďarsko, BUDAPEST SPAS  Kúpele: Dagály Dandár Gellért Király Lukács Rudas Széchenyi

0 komentárov:

Zverejnenie komentára