utorok 29. mája 2012

Česká cyklistická magistrála

Česko je súčasťou európskej cyklistickej magistrály. Prechádzajú ňou štyry trasy EuroVelo.

Pokiaľ máte záujem spoznať českú republiku zo sedadla bicykla máte veľa možnosti kam sa vybrať.

Cez Českú republiku prechádzajú trasy EuroVelo 4, 7, 9 a 11. Obľúbený je úsek EuroVelo 4. Vyjdete z Prahy do Nemecka a prejdete cez Litoměřice a Mělnik do Českého Švajčiarska a popri rieke Labe sa dostanete do Drážďan.

Južná Morava je vyhľadávana pre vynikajúcu klímu a mierne cesty. Navštíviť Lednicko - Valtický areál vo vás navodí atmosféru, že sa budete cítiť súčasťou jej histórie. Neuveriteľné množstvo monumentov, ktoré tu zanechal mocný rod Lichtenštajnov, vás nenechá na pochybách, že ste voli správne.

Na Slovácku máme jedičnú možnosť spojiť bicykel spolu s plavbou po Baťovom kanáli. Máte k dispozícii viac ako 80 km ciest. Ak vás cesta unaví, presadnete na loď a necháte sa odviezť kam potrebujete. Dokonca aj prespať na hausbóte je mimoriadný zážitok.

Alebo máte záujem o športové vyžitie? Navštívte na šumave jazero Lipno. Nájdete tu všetko, stovky kilometrov ciest, jachting, windsurfing či kiteboarding.

Ešte ste si nevybrali? Čo tak viac adrenalinu? Užite si jazdu na singltreku. V areáloch Pod Smrkem a Rychlebské stezky na Vás čekajú trasy pre technicky zdatných jazdcov, ale aj pre tých, ktorí sa tomuto venujú rekreačně, nebojte sa môžete zobrať aj deti, aj pre nich je tam priestoru dosť na vybláznenie sa.

Foto: © Zdeněk Pražák / cs.wikipedia.org

Zväčšiť mapu

CzechTourism Slovensko Follow Me on Pinterest pošli na vybrali.sme.sk

0 komentárov:

Zverejnenie komentára