nedeľa 22. apríla 2012

Dětenice - Zámok, Česká republika

Návštevou tohto prekrásneho komplexu v nádhernom kraji v okrese Jičín v Královohradeckom kraji v Českej republike.
Nájde turista všetok komfort, aký môže rezort dať. Od histórie, historickej krčmy s programom, vychádzky až po kochaním sa na kone v zámockých stajniach. Svoj priestor tu nájde aj ten najnáročnejší zákazník.

Podľa povesti vznikly Dětenice v mieste, kde knieža Oldřich v polovici 11. storočia keď prechádzal krajom a našiel dvoch opustených chlapcov. Ujal sa ich a jeho ľudia ich vychovali a dávali na nich pozor. Podľa nájdených detí bola táto osada nazvaná Dětenice.

Prvá zmienka pochádza z roku 1052, ale vykopávky ukazujú že bolo osídlené už v neolitickom období. Nádherné pamiatky Resortu Dětenice - Neskoro barokový zámok prestavaný, Zámocký pivovar, Stredoveká krčma, stajne.

Pri prehliadke zámku môžete vidieť 16 plne zariadených izieb v dobovom duchu. Nástenné maľby, barokové či rokokové štukatérie. Interiér zámku pochádza prevážne z 18 storočia a ukazuje vkus tejto doby životný štýl šľachty na vidieku. Pre milovníkov historických vojen tu nájdete krásnu zbierku zbraní z 30 ročnej vojny ako aj perličku unikátne lodné delá z pamätnej bitky z roku 1522 o ostrov Rhodos. Súčasťou zámku je aj park, kde nájdete zaujímave dreviny.

Presvedčil som Vás? Nie? Tak ešte jedna mala perlička, ktorá stoji za tu návštevu. A bolo mi pošepnuté do ucha :) Majú tam veľké zrkadlo, ktoré plní tajné želania. Len sa treba pred neho postaviť a tuho si niečo želať a stane sa. No nestojí nám za to isť tam?

Otváracia doba
október - apríl            sobota 10 - 18 hod. / nedeľa 10 - 16 hod.
máj, jún a september  denne okrem pondelka 10 - 18 hod.
júl - august                 denne 10 - 18 hod.

Skupinové prehliadky celoročne od 5 osôb na objednávku.

Foto: © Resort Dětenice

Bližšie informácie:
Barokový zámok Dětenice
CzechTourism Slovensko


Zväčšiť mapuFollow Me on Pinterest pošli na vybrali.sme.sk

0 komentárov:

Zverejnenie komentára